A bronzéremért lépünk pályára vasárnap

Forray Gábor legénysége mindent megtett, hogy borítsa a papírformát a Falco ellen, ám az alapszakasz győztesének akarata érvényesült. A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vasárnap 17 órakor a Szolnok ellen lép pályára a bronzmeccsen a kupában a Tüskecsarnokban.

Karahodzics két klasszis megoldása közé Tiby triplája ékelődött be, 3-4. Még egy Falco tripla esett be, míg a KTE centere büntetőkből reagált, 6-6. Labdaszerzésből indulhatott a Kecskemét, Townes volt a befejező, 6-8. Ritmust fogott a Szombathely, 7-0-s futással 13-8-ra léptek meg. Dramicanin triplája precíz volt, majd két gyors kettes következett, 15-13. Tiby büntetői és Perl kosara után 21-14 állt a táblán. Cowels távolijával már tíz volt a felek között, 24-14. A negyedet Klobucar büntetői zárták, 29-20.

Klobucar palánkról bevágódó hármasa jókor jött, 29-23. Őt pedig Townes követte egy ziccerrel, 29-25-nél időt kért a Falco stábja. Nem zökkent ki a Kecskemét, Kiss Dávid oldotta meg szépen a palánk alatt, 29-27. Keller törte meg a csendet a túloldalon, 31-27. Dramicanin távolija lejött, Tibyé viszont nem, 34-27. Townes akrobatikus mozdulattal vitte véghez az akciót, 34-29. Perl állt bele középtávolról, a válasz Kisstől érkezett, 36-31. Townes szerzett labdát, és kígyózott be a védői között, 36-33. Brown trojkája beszédült, 39-33. Karahodzics révén zárkózott a KTE, 39-35. Ivkovic előbb lepattanót szerzett, majd rá jött ki a dobás a támadás végén, és be is hintette a hármast, 39-38. Konakov megint magához rendelte tanítványait. Labdát szerzett a hírös városi gárda, Karahodzics büntetőzhetett, és nem remegett meg a keze, 39-40. A félidőhöz közeledve a Falco volt pontosabb, 43-40-es állással mehettek szünetre a csapatok.

7-0-ás futást produkált a harmadik etap elején a Falco, 50-40-nél időt kért Forray Gábor. Nem találta a ritmust a hírös városi alakulat továbbra sem, majd a 24. percben Dramicanin hármasa lélektanilag fontos pillanatban érkezett, 50-43. Wittmann is távolról vállalkozott, és milyen jól tette, 54-48. Jó védekezés után Kucsera keze is elsült, 54-51. Felélénkült a Falco támadó gépezete, és 61-53-ra megléptek. Karahodzics révén 61-55-re jött fel a KTE a negyed végén.

Kimaradt helyzetekkel telt az első perce a záró felvonásnak, Pot törte meg a csendet, 63-55. Townes faulttal együtt is vissza tudta tenni a labdát, 63-58. Közelebb férkőzhetett volna többször is a Kecskemét, ám Brown talált be végül, 66-58. Townes és Karahodzics révén csökkent a felek között a differencia, 68-62. Keller és Tiby villant meg 72-62-nél a negyed derekán időt kellett kérnie Forray Gábornak, hogy a hajrára átbeszéljék a taktikát. Klobucar hárompontossal vétette észre magát, 72-65. Perl csinálta meg magának a helyzetet, 74-65. Klobucar bátor betörésére Brown a sarokból reagált, 77-67. Tiby nagyon élt a palánk alatt, 79-67. Forray Gábor az utolsó két percre az U23-as tanítványait küldte bevetésre. Brown újabb triplával jelentkezett, 82-67. Tóth Balázs büntetői közül az első bement, és a végeredmény is kialakult ezzel, 82-68.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 82-68 (29-20, 14-20, 18-15, 21-13)