A harmadik negyed okozta vesztünket Fehérváron

Szerdán megkezdte a rájátszás első körét a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét az Alba Fehérvárral szemben. Forray Gábor tanítványai küzdésből ötösre vizsgáztak, ám a harmadik negyed pontatlanságai megbosszulták magukat.

Somogyi hármására Karahodzsics a palánk alól reagált, a következő támadásból Philmore zsákolt, 5-2. Kucsera jó ütemben engedte el a sarokból dobását, 5-5. Két kettes után Kucsera újabb triplája már a KTE vezetését jelentette, 7-10. A házigazda időkérése sem zökkentette ki a Kecskemétet, Dramicanin keze sült el távolról kétszer egymás után, 12-19. Vojvoda floaterét követően Kucsera harmadik trojkája hullott be, 14-22. Karahodzsics kosara után már tíz ponttal vezetett a hírös városi alakulat, 16-26. Az etapot Decosey hármasa zárta, 20-29.

Townes sem akart lemaradni társaitól, míg a túloldalon Somogyi volt határozott, 22-32. Diongak ütöttek oda, és még mielőtt a plusz egy büntetőre oda állhatott volna, Forray Gábor időt kért. A kísérlet kimaradt, de a lepattanó után ismét ő volt a főszereplő, 26-32. Kucsera nagyon érezte a gyűrűt, 26-35. Pontosabban vezette támadásait az Alba, és gyorsan zárkóztak, 34-36-nál ismét kecskeméti taktikai értekezlet jött. Dramicanin és Townes kosarai nyugtatólag hatottak, 34-40. Decosey egy pontra hozta fel az Albát, majd Diong büntetőből egalizált, 40-40. Kucsera és Fazekas gondoskodtak róla, hogy a szünetre előnnyel mehessenek, 40-44 állt a táblán.

Agresszív Alba védekezéssel folytatódott az összecsapás, Ford vette hátára csapatát, és pillanatok alatt egyenlítettek, 46-46. Somogyi büntetőivel a fordítás is sikerült nekik, 48-46. Kucsera trojkája jókor érkezett, ám eladott labdából kettő plusz egyes akciót vezetett a házigazda, 53-49. A felgyorsított tempó a Székesfehérvárnak kedvezett, Vojvoda kettesét követően Forray Gábor magához rendelte tanítványait, 55-49. Nem találta az első félidő ritmusát a Kecskemét, 60-49-re meglépett az ellenfél. Wittmann pillanatai következtek, 60-54-re zárkózott a KTE. Visszaállította a tíz egység fölötti különbséget a hazai csapat, 71-56-tal ért véget a harmadik negyed.

Townes kétpontosa után Kucsera a sarokból vágott be egy hármast, 71-61. Az egyik térfélen Somogyi, a másikon Tóth Barna villant meg, 73-63. Kucsera második sikeres büntetője, és hetedik triplája hozta feljebb a KTE-t, 73-67. Új erőre kapott az Alba Fehérvár, 79-67-es eredménynél időt kért Forray Gábor, a Kecskemét vezetőedzője. Hatottak az intelmek, Klobucar hárompontosát követően 79-72 állt a táblán. Philmore dupla után újra magához hívta fiait a Kecskemét trénere, ekkor még három perc volt a végéig, 81-72. Wittmann fontos pillanatban talált be kintről, 81-75. Mindent megtett a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, hogy visszajöjjön a mérkőzésbe, de az Alba nem hagyta kiénekelni a sajtot a szájából. A végeredmény: 89-82.

Arconic-Alba Fehérvár - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 89-82 (20-29, 20-15, 31-12, 18-26)
Tippmix Férfi NBI A-csoport rájátszás 1-8. helyért, 1. meccs
2023. április 12., szerda 18:00 @ Alba Regia sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Goda László, Nyilas István
MKOSZ ellenőr: Dernei Gábor

Alba: Pongó Ma. 13/3, Somogyi 10, DeCosey 10/6, Ford 12/9, Philmore 18. Csere: Vojvoda 17, Mbacke Diong 9, Takács Mi. -.

Kecskemét: Townes 17/6, Kucsera 26/21, Klobucar 12/6, Fazekas 2, Karahodzsics 5. Csere: Dramicanin 10/6, Wittmann 8/6, Kiss D. -, Tóth Barna 2, Ivkovic -.

Szerző: Komáromy András, 23-04-12 20:01