A második félidő döntött a ZTE ellen

A vendég együttes volt a pontosabb és koncentráltabb, így megérdemelten nyertek a Messzi István sportcsarnokban.

Büntetőkből születtek meg az első pontok a mérkőzésen: Ostojic egy, Dramicanin kettő egyest értékesített, 2-1. Zsíros ziccere után egy-egy tripla hullott be, majd Townes és Karahodzics villant meg, 9-6. Zsíros hárompontossal egalizált, ám Dramicanin gyors választ adott, 11-9. Kiegyenlített csata folyt a pályán, majd Ivkovic és Wittmann trokjái jelentették a vezetést a hazaiaknak. A végén még kapaszkodni tudtak a vendégek, 29-27-tel ért véget az első tíz perc.

Trice távoli dobása beesett, őt pedig Keller követte, 29-33. Nem találta támadásban a ritmust a KTE, míg a túloldalon Rakicevic hozott össze újabb pontokat, 29-36. Dramicanin törte meg végül a csendet, kétszer egymás után,  32-36. Folyamatosan faragta le hátrányát a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, Karahodzics egypontosai után 38-39 állt a kijelzőn. Wittmann révén újra a hírös városiaknál volt az előny, 43-41. Smith vette hátára a vendég gárdát, és fordítottak zsákolásával 43-45-re. Dramicanin azonban nem hagyta annyiban, 45-45-nel zárult az első félidő.

Klobucar tört be bátran, és még oda is ütöttek neki, de a ráadás dobás nem volt pontos, 47-45. Zsíros hármassal, Kucsera kettessel folytatta a pontgyártást, 49-48. O’Reilly egy akcióból négy egységet is a neve mellé tett, 49-52. Rakicevic révén tovább nőtt a differencia, 51-57. Klobucar forintos passzából Karahodzics termelte be a gyűrű alól, ám Rakicevic azonban hármast hintett, 53-60. Smith zsákolása után, 53-62-nél Forray Gábor időt kért. A taktikai értekezletet követően sem tudott feljavulni jelentősen támadásban a hazai csapat, így 57-68-cal jöhetett az utolsó tíz perc.

Karahodzics és Smith tette fel a palánkra, 59-70. Keller ziccere után Forray újra magához rendelte tanítványait, Borisov pedig utána szép tempóval vétette észre magát, 61-72. Ostojic emelte rá a hármast, és csont nélkül ment be, 61-75. Klobucar és Wittmann kosarai a legjobbkor érkeztek, 66-75. Légiósai húzták a ZTE-t, és az etap közepén újra tíz egység fölé nőtt a különbség, 68-81. Borisov hármasával került közelebb a KTE, 71-81. Ennél közelebb viszont már nem tudott férkőzni a hazai gárda, így a ZTE nyerte meg 2022 utolsó bajnoki meccsét a Messzi István sportcsarnokban, 77-94-re.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a ZTE-nek, jobbak voltak. Rendezetlenek voltunk hátul, főleg a második félidőben, és ez okozta a vesztünket. A végén még az extra dobások is beestek nekik, ahogy az lenni szokott ilyenkor. A karácsonyra kapnak pár nap pihenőt a játékosok, aztán folytatjuk a munkát. Rendkívül sok nehéz meccs vár ránk. Sajnálom, hogy így búcsúztattuk az évet, szerettünk volna győzelmet ajándékozni szurkolóinknak, akiknek köszönöm az egész éves biztatást. A Magyar Kupában ott leszünk, pozitív mérleggel vághatunk neki az új évnek. Mennünk kell tovább, és dolgozni keményen, mert még van hova fejlődni. Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Zalakerámia ZTE KK 77-94 (29-27, 16-18, 12-23, 20-26)