A Szeged nyert az utolsó felkészülési meccsünkön

A szeptember 22-ei bajnoki rajt előtti utolsó edzőmeccsét játszotta az Europe Cup sorozatban is érdekelt Szegeddel szemben a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A vendégek az első negyedben elhúztak, és megtartották végig előnyüket.

0-5-ös rohanással kezdtek a vendégek, majd Pollard kettő plusz egyes akciójával zárkózott a Kecskemét, 3-5. Dramicanin révén beérték a Tisza-partiakat, majd a védekezéssel akadtak gondjai a hazaiaknak, könnyű kosarakat szerezve 7-17-re meglépett a Szedeák. Váradi Kornél időt kért, hogy rendezzék a sorokat, ám rendkívül jól használták ki a lehetőségeiket a FIBA Europe Cup selejtezőjében is érdekelt szegediek, így 12-26-tal ért véget az első etap. Persons triplája és betörése után ismét taktikai értekezletet kellett tartani a KTE-nél, 12-31. Tetszetős támadások után, Karahodzsics révén kezdte lefaragni hátrányát a hazai alakulat, 16-33. Ültek a hármasok a Szedeáknál, s újra 20 fölé növelték előnyüket két perccel a félidő előtt, 21-42. A maradék időben sikerült feljebb zárkózni, 26-44-es eredménnyel vonulhattak öltözőbe a felek.

Feljavult támadásban a Kecskemét, Miltuninovics triplájával 32-46-ra módosult az eredmény. A Szeged gárdája magasabb fokozatra kapcsolt, és pár perc leforgása alatt 37-57-re húztak el. Pollard pillanatai következtek, előbb hármast, majd két büntetőt vágott be, 42-57. A nehezen ledolgozott egységek az etap végére elfogytak, 48-68-cal jöhetett a zárás. Lendületben maradt a Szedeák, s Cook hármasa után 50-74 állt már a táblán. A kecskemétiek időt kértek, Dramicanin pedig hét pontot betermelve jelezte, hogy még nem adták fel a harcot, 57-74. Persons vezényletével a vendégek újra erőre kaptak, és 62-85-re növelték fórjukat. A hajrában szinte minden távoli behullott nekik, a vége 64-91.

Váradi Kornél értékelése: - Elkapta már a legelején a fonalat a Szeged, mi pedig kapaszkodtunk, ám többször rossz megoldásokat választottunk támadásban. Van egy teljes hetünk a bajnoki rajtig, hogy kijavítsuk a hibáinkat. Mostantól kizárólag a szeptember 22-ei, Kaposvár elleni meccsre fókuszálunk.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Naturtex-SZTE-Szedeák 64-91 (12-26, 14-18, 22-24, 16-23)