Későn jött a hajrá Sopronban

Ivkovic Milán bátor játékának köszönhetően 0-3-mal indított a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, majd Townes is betalált a büntetővonalról, 0-5. Barnett révén a házigazda is elkezdte a pontgyártást a 3. percben. Kettő plusz egyes akcióval 3-5-re módosult az eredmény. Jones villant meg rövid időn belül többször, és így fordított a Sopron, 7-5. Klobucarnak ütöttek oda, miközben beleállt a hármasba, a büntetők közül kettő bement, 7-7. Durham zsákolt, és még dobhatott egyet pluszban, 10-7. Dramicanin is feliratkozott a pontszerzők közé, 10-9. Az amerikai légiósok húzták a szekerét az SKC-nak, 16-9-re léptek meg, amelyre Forray Gábor időkéréssel reagált. Állandósult a hétpontos differencia, Klobucar extra megmozdulásaira rendre jött válasz, így 28-21-gyel zárult az első tíz perc.

7-0-ás rohanással kezdett a Sopron a folytatásban, így 35-21-nél kénytelen volt ismét taktikai értekezletet tartani Forray Gábor, a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét mestere. A rendkívül gyorsan és agresszívan játszó hazai csapatot ez sem zökkentette ki, 39-21. Borisov törte meg a csendet végül a hírös városiaknál, majd aztán Klobucar is betalált távolról, 39-27. Ezt követően újra lendületre kapott az SKC, 47-29-re alakították az állást. Klobucar hármasa jókor érkezett, 47-32-nél a hazai gárda kérte ki idejét. Az intelmek után felpörögtek az SKC játékosai, Supola hármasával már 20 pont fölé nőtt a különbség, 54-32. Dramincanin a sarokból jelentkezett hármassal, 54-35. Az utolsó támadás előtt még időt kért a Sopron, a távoli kísérlet nem esett be, így 19 pontos hazai vezetéssel jöhetett a szünet.

Joseph betörésével kezdődött a második félidő, majd Durham kapott egy labdát a palánk alatt, 58-35. Dramicanin használta ki a támadóidőből hátralévő két másodpercet, majd aztán egy büntetőt is bedobott, 58-38. Jones süllyesztett el egy triplát, utána Townes agresszív betöréssel szerzett kettest, majd Borisov egy hármast, míg a túloldalon Barnett válaszolt, 64-43. Klobucar játszotta magát tisztára egy tempóra, Townes labdaszerzése után egy ziccert tett fel, 64-47. Jones kettőből egy büntetőt dobott be, Klobucar és Molnár értékesített kettő, illetve egy büntetőt. Valerio zsákolt, utána Shine szerzett két pontot a vonalról, míg a másik térfélen Townes kosarával lépte át az ötvenet a KTE, 70-51. Valerio állította vissza a húsz feletti különbséget, Dramicanin nehéz hármast dobott be, amivel véget ért a harmadik negyed, 72-54.

Másfél percig nem esett kosár a negyedik negyedben, majd Kucsera triplája esett be, 72-57. Joseph törte fel a vendég védelmet, utána pedig Molnár volt eredményes, 76-57. Klobucarnak egyedüliként jól ment kintről a mérkőzésen, 76-60. Az utolsó öt percben hiába igyekezett kapaszkodni a Kecskemét, már idő nem maradt, így a Sopron örülhetett a negyedik sikernek zsinórban, 83-70.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Az első félidőben dőlt el a mérkőzés, ahol nagyon gyengén, energia nélkül játszottunk, homlokegyenest az ellenkezőjét annak, amit szerettünk volna, azért, mert a Sopron a neki megfelelő stílust játszotta. Rendkívül sok könnyű gólt kaptunk, az átmeneti védekezésünk nem volt jó. A szünetben tudtuk rendezni a sorokat, és bár nem tudtuk szorosabbá tenni a találkozót, akkor már abban a mederben folyt, amelyben mi szerettük volna. Nincs idő búslakodni, mert szerdán már jön is a következő mérkőzés, amelyet hazai pályán meg is szeretnénk nyerni.

Sopron KC - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 83-70 (28-21, 26-14, 18-19, 11-16)