Későn jött az ébredés Kaposváron

A második negyedben kialakult különbséget nem tudta ledolgozni a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét.

Sok faulttal vette kezdetét a mérkőzés, majd Lukovic és Sinik révén a KTE ragadta magához a kezdeményezést, 2-4. Jackson zsákolt, amelyre Ivkovic Milán reagált, majd egy rövid időre vezetést szerzett a Kaposvár, ám Bogues remek kosarai után ismét a vendégek vezettek, 8-11. A házigazda a légiósai révén tartotta a lépést, két Jackson büntető után pedig már 15-13 állt a táblán. Karahodzsics pillanatai következtek, 15-17. Szőke triplájára gyorsan adott választ Lukovic, így 18-19-cel zárult az első tíz perc.

Bogues jó ütemben engedte el a dobást, ám Eaddy is így tette, csak távolabbról, 21-21. Jól dobott kintről a Kaposvár, és Szőke hármasával fordítottak, majd Eaddy is betalált, 27-23. Paár növelte a differenciát, Ivkovic Stojan pedig időt kért, 29-23. Nem tudta sikerrel venni támadásait a KTE, és tíz fölé nőtt a differencia, 34-23. Bogues büntetői kerültek a helyükre, 34-25. Ritmust fogott a hazai alakulat, 39-25-nél újabb időt kellett kérni a vendég oldalon. Wittmann triplája jókor érkezett, de Halmai sem tévedett a másik térfélen, 42-28. A kaposvári dobóforma nem hagyott alább, 50-34-el mehettek a felek szünetre.

Filipovity és Sinik vétette észre magát egy-egy szép megoldással, 52-36. Karahodzsics büntetőzhetett, és nem remegett meg a center keze,míg a túloldalon Koprivica tett vissza egy lepattanót, 54-38. Bogues szépen vitte végig ziccerig, 54-40-nél a Kaposvár stábja kérte ki idejét. Gyorsan támadásokkal termelték a pontokat a hazaiak, míg a túloldalon Bogues és Ivkovic pontjaival tartotta a lépést a KTE, 61-44. Szőke hárompontosa húszra növelte a különbséget, Jackson kosara után Ivkovic rendelte magához tanítványait, 70-48. Végül a negyed 74-52-vel zárult.

Sinik és Lukovic hármasa adott reményt a záró felvonásra a KTE szurkolóinak, 74-58. Jöttek viszont kaposvári válaszok, 79-58. Bogues kettese után időt kért a hazai stáb, 79-60. A hírös városiak amerikai játékosa újabb öt pontot jegyezhetett, 79-65-nél megint időt kért a Kaposvár 4:21-gyel a vége előtt. Tovább tudta faragni a hátrányt a Kecskemét, 79-68-ra módosult az állás Ivkovic büntetőivel. Dramicanin is pontos volt a vonalról, 79-70. Minden erejével és idegszálával koncentrálva küzdöttek tovább a KTE kosárlabdázói, és 1:27-tel a zárás előtt 79-73-ra jöttek fel. Jackson kettesével eldőlni látszott a meccs, mert már csak 17 szekundum volt vissza, 83-75. Karahodzsics büntetője alakította ki a végeredményt: 83-76.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató: Gratulálok a Kaposvárnak a győzelemhez. Furcsa az élet, mert 20 évvel ezelőtt itt értem el sikereket játékosként, most pedig vereséget szenvedtem edzőként. Úgy gondolom, hogy ez a meccs nekünk jól jött. az egyetlen rossz dolog, hogy kikaptunk. A második negyedben történteket nem tudtam értelmezni. Tudom, hogy a továbbiakban is a maximumot fogjuk nyújtani.

Kometa Kaposvári KK - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 83-76 (18-19, 32-15, 24-18, 9-24)