Minden negyedet megnyert az U20 az Alba ellen

8-1-gyel indított a kecskeméti együttes, majd szerzett labdákból gyors kosarakat szerezve 15-5-re megléptek, időt is kért a fehérvári stáb. A KTE-NJE lendületben maradt, és 23-9-re nyerte az első etapot. A folytatásban is a házigazda dominált, ám olykor a felpörgött tempó pontatlanságokkal járt ,így a 15. minutumban 32-16 állt a kijelzőn. Kecskeméti rövidzárlatot kihasználva 32-23-ra zárkózott az Alba, ám aztán fordult a kocka, 38-23-nál már a vendégek kértek időt. A félidőre végül 44-27-tel mehettek a felek.

A harmadik felvonásra gyors és pontos játékkal tért vissza a KTE-NJE, és 57-29-re meglógtak pár perc leforgása alatt. A negyed derekán már 30 pont is volt a differencia (64-31), ebből tudott némileg faragni az Alba a záró tíz percre, 72-44. Az utolsó etap elejét a vendégek fogták meg jobban, utána viszont kiegyenlített lett a játék képe, 79-53. A hajrában a házigazdák tudtak még tempót váltani, és ezt a negyedet is megnyerve szereztek magabiztos győzelmet, 89-56.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Kivételesen most nem nekünk volt fiatalabb a csapatunk, hanem az ellenfélnek. Ettől függetlenül egy nagyon jó szerkezetű csapat az Alba, és tudtunk fizikálisan dominálni, gyors játékot játszani, aminek különösen örülük.

U20: KTE-Neumann János Egyetem - Arconic-Alba Fehérvár 89-56 (23-9, 21-18, 28-17, 17-12)