Nagy csata után búcsúztunk a Hepp Kupától

A KTE-Duna Aszfalt U23-as együttese a Rátgéber Kosárlabda Akadémiával mérkőzött meg a továbbjutásért a 3. fordulóban.

A magasabb átlagéletkorú pécsiek a második felvonásban építettek ki nagyobb előnyt, így 15 pontos fórral fordulhattak, 31-46. Ivkovic Stojan legénysége a szünet után begyújtotta a rakétákát, és felzárkóztak 53-54-re.Ezután a vendégek is ébresztőt fújtak, 57-65-tel jöhetett a záró felvonás. 68-69-nél ismét megvolt az esély a fordításra, ám végül nem sikerült az áttörés, és a rutinosabb pécsiek nyerték meg a meccset 72-82-re, és jutottak tovább a Hepp Kupa következő körébe.

Sok idő a pihenésre nincs, ugyanis szerdán 19 órától a Cegléd ellen mérkőzik meg bajnokin a KTE-Duna Aszfalt U23-as csapata a Mercedes Sport Akadémián.

Ivkovic Stojan vezetőedző értékelése: A Pécs volt a legerősebb ellenfél, akivel játszottunk eddig. Büszke vagyok a csapatomra, nagyot harcoltak. A harmadik és negyedik negyedben is sikerült egál körüli eredményre zárkózni. Igazságos eredmény született, a jobb csapat győzött. Gratulálok a Rátgéber Akadémiának, sok sikert nekik a továbbiakra.

KTE-Duna Aszfalt U23 - RKA Pécs 72-82 (16-21, 15-25, 26-19, 15-17)
Férfi kosárlabda Hepp Kupa 3. forduló
2021. november 9. kedd 18.00 @ Mercedes Sport Akadémia
Játékvezetők: Varga Zoltán, Borgula György, Utasi Balázs

Kecskemét pontszerzők: Kucsera 16/3, Kiss D. 4, Tóth Barna 19/6, Tóth Balázs 8/6, Kőházi 5/3, Ivkovic 10/6, Körmendi 7, Velkey 3/3.

Szerző: Komáromy András, 21-11-09 20:26