Nagyot mentek a fiatalok, de a Körmend örülhetett a végén

Az első negyedben meglógott a Körmend, majd sikerült felzárkóznia a KTE-nek, fordítani viszont nem sikerült, habár az U23-as fiatalok a végén kis híján kiénekelték a sajtot a körmendiek szájából.

White két büntetőjével startolt a harmadik elődöntő mérkőzés, majd Karahodzsics egalizált, 2-2. Savic triplájára Milutinovic kettessel válaszolt, majd Martinez és Gordon is eredményes tudott lenni a hazai oldalon, 11-4. Tízpontosra hízott a körmendi fór, 18-8-nál cserékkel igyekezett változtatni Forray Gábor. 20-18-nál pedig már időt volt kénytelen kérni a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét mestere. Gordont nehezen tudták tartani a hírös városiak, a differencia pedig így nem tudott csökkenni. Henry a sarokból vállalkozott sikeresen, 26-10. Takács kettesére Kiss Dávid egy kettő plusz egyes akcióval tudott válaszolni, 28-13. Wittmann állt bele a hármasba, ám közben faultolták, így három egypontost is dobhatott. Mind bement, 28-16. A negyed utolsó perceiben is a vasiak akarata érvényesült, 36-16-tal ért véget az első tíz perc.

Pollard vitte végig, és még egy extra dobás is járt még neki, 36-19. Ferencz floatere után Jaramaz megszerezte első egységeit, 38-21. Gordon csak egy megítélt büntetőt értékesített, Pollard a túloldalon viszont három pontot tett be a közösbe, 39-24. Körmendi időkérés után pontatlan támadásokat vezettek a gárdák, a gólcsendet végül Savic törte meg, 41-24. Jaramaz pillanatai következtek, 41-30-ra hozta fel a KTE-t a szerb kosárlabdázó. Pollard pontjaival 43-33-ra változott az eredmény, válaszként időt kért a hazai csapat. Újfent az amerikai villant meg, 43-36. White középtávolijára Milutinovic válaszolt kintről, 45-39-cel mehettek félidőre a csapatok.

Savic két egypontossal, Durázi pedig egy trojkával vétette észre magát, 50-39. Wittmann révén sikerült a KTE-nek is betalálni a harmadik etap harmadik percében, 50-41. Gordon gyűjtögette a pontokat a vonalról felemás sikerrel, 53-41. Milutinovic jobban célzott ugyanebben a szituációban, 53-43. Henry egypontosára Pollard ziccere adott választ, és ezzel bejött a KTE tíz egység alá, 54-45. Két gyors körmendi kettes után Forray Gábor időt kért 58-47-nél. Henry azonban továbbra is lendületben volt, 60-47. Két technikai faultot fújtak a Kecskemétre, ennek folyományaként 15 pontra duzzadt a vasi előny, 66-51. A differencia nem változott, a felvonás végül 68-53-mal ért véget.

Kiss Dávid kétszer is betalált a palánk alól, a másik térfélen Gordon járt el hasonlóan, 70-57. White ziccerre Kiss válaszolt, 72-59. Ferencz egy dudaszó pillanatában elengedett triplával 75-59-re módosította az állást. Jaramazra estek rá dobás közben, három büntető járt érte, 75-62. Ferencz volt pontos kintről, a túloldalon pedig Karahodzsics, 78-64. Forray Gábor a fiataloknak adott bizalmat a hajrára, akik bátor játékkal rukkoltak el, 80-68-nál magához kellett rendelnie fiait a körmendi mesternek. Ivkovic hármasával 82-72-re váltott a tábla, majd hazai kettes után újra ő volt eredményes távolról, 84-75. Tóth Barna ugrasztotta meg a védőket és szépen tette fel, majd ő is elsüllyesztett egy trojkát, 84-80. Constantinides újra időt kért, és felküldte légiósait. Volt még lehetőség a zárkózásra, ám egy Stokes labdaszerzés eldöntötte a meccset. A végeredmény 86-80.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a Körmendnek, az összkép alapján megérdemelten nyertek. Az első negyedben puhák voltunk, az ott mutatott játék okozta igazából a vesztünket. Sikerült a második negyedben visszajönnünk a meccsbe, de utána mindig belehibáztunk, nem tudtunk közelebb kerülni. Minden idegszálunkkal arra törekszünk, hogy a döntőbe jussunk, ám emellett szeretnénk építeni a jövőt is a klubnál, ezért kapnak a fiataljaink a playoffban is lehetőséget. Bizonyítottak, szépen visszahozták a csapatot a mérkőzésbe, megérdemelték, hogy végig ők legyen a pályán a hajrában. Gratulálok nekik. Semmi nem dőlt még el, 2-1 most a párharc állása. Pénteken mindent megteszünk, hogy nyerjünk hazai közönség előtt.

Egis Körmend - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 86-80 (36-16, 9-23, 23-14, 18-27)
Tippmix Férfi NBI A-csoport, rájátszás elődöntő 3. meccs
2022. június 7., kedd 18:00
Körmend Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Benczur Tamás, Frányó Péter, Söjtöry Tamás
MKOSZ ellenőr:Forrai Sámuel

Körmend: Stokes 11/3, White 9, Martinez 3/3, Szavics 7/3, Gordon 15. Cserék: Doktor -, Takács 8, Ferencz 12/6, Henry 12/3, Durázi 5/3, Kiss M. -, Krivacsevics 4.

Kecskemét: Pollard 15/3, Jaramaz 12, Milutinovic 10/3, Kucsera -, Karahodzsics 9. Cserék: Tóth B. 8/3, Tóth P. -, Wittmann 7, Ivkovic 6/6, Kiss D. 13, Botka -, Velkey -.

A párharc az egyik csapat három győzelméig tart. Az állás 2-1.

Szerző: Komáromy András, 22-06-07 20:08