NBIB: Hétpontos előny a Vásárhelynél

Május 6-án legalább nyolc ponttal kell nyerni Hódmezővásárhelyen, ha az 5-6. helyekért akarjuk folytatni a NBIB zöld-csoportjának rájátszásában.

Élesebben kezdett a vendég alakulat, majd a kecskeméti fiatalok is magukra találtak, és a negyed végére egalizálni tudtak, 14-14. A folytatásban jól járatták a labdát, és tetszetős megoldásokkal rukkoltak elő, ennek köszönhetően 37-26-os állással mehettek a szünetre a KTE U23-asai. Fordulás után viszont az „öltözőben ragadtak”, és ezt kegyetlenül megbüntették a vásárhelyiek, akik a harmadik etap végére visszaragadták magukhoz a vezetést, 45-46. Az utolsó tíz percben feszült volt a hangulat a parketten, mindkét együttes magas hőfokon igyekezett pörögni, hogy bezsebelje a győzelmet. A végjátékot a vendégek bírták jobban idegekkel, és hét egységgel bizonyultak jobbnak, 62-69.

A playoff ezen szakasza kuparendszerben zajlik, azaz két mérkőzen a több pontot dobó csapat játszhat majd az 5-6. helyekért. A párharcban a Vásárhelyi Kosársuli 7 egységnyi előnyben.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Egy nagyon küzdelmes mérkőzést játszottunk a Vásárhellyel. Az ellenfelünk jobban bírta idegekkel a végjátékot. Fontos, hogy ilyen meccseket is játsszunk, ezekből is tanulni tudjunk.

KTE-Duna Aszfalt U23 – Vásárhelyi Kosársuli 62 -69 (14-14, 23-12, 8-20, 17-23)
NBIB zöld-csoport playoff, 5-8. helyért, 1. meccs
2022.04.24., 18:00 @ Mercedes Akadémia

KTE pontszerzők: Tóth Barna 15/6, Tóth Balázs 8/3, Takács 12, Ivkovic 7, Kiss D. 2, Botka 8/3, Tóth Patrik 9, Rácz 1.

Szerző: Komáromy András, 22-04-24 20:44