Nem bírtunk a második félidőben feljavuló ZTE-vel

A félidőben még vezetett a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét, ám a végén fejet kellett hajtania a ZTE előtt.

Elkapta a rajtot a hírös városi alakulat, és 9 pontos előnyt harcolt, 2-11. Megkezdte aztán a zárkózást a Zalaegerszeg, ám mikor lőtávolba értek, Tóth Barna hármasa jelezte, hogy a KTE lendülete kitart, 9-17. Mindig volt válasz a hazai pontokra, Dramicanin büntetői és Lawrence akciója után 15-23 volt az állás. Mishula hármassal, Tóth Ádám büntetővel hozta közelebb a feleket, 19-23. Az első negyedet Lawrence kosara zárta, 19-26.

Csuti és Tóth Ádám pontjai után, Bogues verte át a védőket, majd Mishula kosarával háromra  csökkent a differencia, 24-27. A befejezések pontatlanra sikeredtek, Csuti hármasával megszerezte a vezetést a ZTE, 28-27. A védekezés kevésbé volt domináns ebben a periódusban, sorra estek oda-vissza pontok. Bogues és Dramicanin voltak eredményesek a KTE-nél, majd Sinik távolról hintette be, 38-38.  Két perccel a félidő előtt időt kért Forray Gábor, ekkor 42-40 állt a táblán. Sinik a sarokból hibátlan hármasba állt bele, 42-43. Büntetők után ismét ő volt a főszereplő betörésből, 44-46-tal mehettek pihenőre a felek.

9-0-ás futást produkált a házigazda, muszáj volt magához rendelnie tanítványait Forray Gábornak, 53-46. Bogues és Dramicanin sem tudott betalálni, Mishula viszont igen, 56-46. Bogues törte meg a jeget végül, majd Körmendi triplája nagyon fontos pillanatban érkezett, 56-51. Bogues sikeres volt a büntetővonalról háromszor is, 57-54. Lekunas kettesére Tóth Barna adott gyors választ, 59-56. Több támadás is lement, az eredmény változatlan maradt. Karahodzsics volt jókor, jó helyen, az extra büntető viszont lecsorgott, 59-58. Hickset nem tudták tartani a hírös városiak, 66-62. Lawrence zsákolt, Lekunas és Tóth Ádám a túloldalon viszont szintén nem hibázott, 71-64.

Hicks növelte tízre a differenciát, ám Bogues akrobatikus mozdulattal reagált gyorsan, 74-66. Fizikális csata dúlt a parketten, a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét nagy energiákkal igyekezett zárkózni, ám a ZTE is szorgosan gyűjtötte a pontokat, 81-70-nél Forray Gábornak időkéréssel kellett operálni. Bogues gyors lépteit nem tudták lekövetni, 81-72. Felváltva este a kosarak, négy minutummal a vége előtt 83-76-ra jött fel a hírös városi gárda. Taktikai értekezletre hívta fiait a Zalaegerszeg mestere. Hicks büntetőkből és tempóból is pontos volt, 87-76. Forray ismét magához rendelte tanítványait, három perc volt még ekkor hátra a meccsből. Sinik hármasa lejött, Tóth Ádám a palánk alatt viszont rutinos volt a másik térfélen, 89-76. Bogues szerzett labdát, és vitte végig, de Hicks keze sem remegett meg kintről, 92-78. Dramicanin a gyűrű árnyékában oldotta meg rutinosan, 92-80. Németh zsákolása zárta az összecsapást, 94-80.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok a ZTE-nek, megérdemelten nyertek. Teljes kerettel máris más játékot tudtak bemutatni, mint az előző két meccsen. Az én játékosaimat is dicséret illeti, mert ameddig bírtunk, partiban voltunk, sőt irányítottuk is a mérkőzést. A kritikus pillanatokban hibáztunk támadásban és védekezésben is, és ellenfelünk ezt kihasználta, a végén bedaráltak minket. A rövidzárlatokat ki kell javítanunk. Sok időnk nincs, hiszen vasárnap újabb mérkőzés jön egy szintén erős csapattal szemben. Az Albára kell már koncentrálnunk innentől, és természetesen szeretnénk nyerni ellenük.

Zalakerámia ZTE KK - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét  94-80 (19-25, 25-21, 27-18, 23-16)
Tippmix Férfi NBI A-csoport alapszakasz, 3. forduló
2023. október 17., kedd 18:00 - Zalaegerszeg Városi Sportcsarnok
Játékvezetők: Cziffra Csaba Zsolt, Győrffy Pál Attila, Minár László Balázs
MKOSZ ellenőr: Bognár Tibor

Zalaegerszeg: Hicks 24/6, Csátaljay -, Green 2, Lekunas 16/3, Ostojic 10. Csere: Mishula 20/15, Tóth Ádám 11, Keller I. 2, Németh 2, Csuti 7.

Kecskemét: Sinik 10/6, Bouges 27, Ivkovic 2, Kucsera -, Karahodzsics 8. Csere: Dramicanin 12, Lawrence 13, Körmendi 3/3, Tóth Barna 5/3.

Szerző: Komáromy András, 23-10-17 19:58