Nem volt ellenszerünk az Alba gyors játékára

Karahodzsics révén szerzett vezetést szép akció révén a Kecskemét, ám aztán az Alba négyszer is betalált egymást követően, 8-2. A hírös városiak szerb-magyar centerének köszönhetően sikerült zárkóni, ám a fehérvári amerikai légiósok távolról voltak eredményesek, 16-6. Townes és Kiss Dávid is feliratkoztak a pontszerzők közé, 18-11. Ivkovic kettese után 25-15 állt a táblán. A negyedet Klobucar büntetői zárták, közelebb kerülni viszont nem sikerült, 29-17-tel zárult az első tíz perc.

Ford két kettese után időt kért Forray Gábor 33-17-nél. Klobucar dudaszó pillanatában elengedett hármasa a legjobbkor érkezett, 33-20. Mindkét gyűrűt távolról támadták a csapatok sikerrel, Wittmann trojkája 41-28-ra módosította az eredményt. Több alkalommal is még közelebb jöhettek volna a hírös városiak, de az Alba kíméletlenül kihasználta a hibákat, gyors kosarakkal büntettek, 49-32-nél újra taktikai értekezletre volt szükség a KTE-nél. Ford pontjaival húsz fölé nőtt a hazai fór, 53-32. A szünetre végül 56-36-tal vonulhattak a felek.

Négy kiváló hármassal tértek vissza a gárdák, a KTE részéről Klobucar és Townes volt pontos, 62-42. Az Alba kosárlabdázott ezt követően precízebben, és 68-43-ra megléptek. Válaszként Forray Gábor megszakította a játékot egy időkéréssel. Nem sikerült az Alba amerikai kontingensét semlegesíteni, de szerencsére a túloldalon Dramicanin szórta a hármasokat, illetve Borisov is megvillant, 77-53. Az etap utolsó percei a házigazdáról szóltak, 82-53.

Dramicanin jól állt bele a hármasba, ám Vojvoda gyorsan válaszolni tudott rá ziccerrel, majd a következő támadásoknál is ők voltak a főszereplők, 87-58. Mikor már harmincra nőtt a különbség, Dramicanin újfent megvillant távolról, 89-62. A lepattanókban az Alba a Kecskemét fölé nőtt, és 96-62-re növelték előnyüket a zárás előtt öt perccel. Townes és Klobucar ziccereit követően fiatal ötösét küldte pályára 96-66-nál Forray Gábor. Tóth Barna rögtön három büntetőt is dobhatott, és nem hibázott, 96-69. Mellé csatlakozott a hajrában kétszer is Ivkovic, a végeredmény 101-73.

A válogatott szünet után legközelebb november 18-án játszik a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét. A címvédő Falco KC Szombathely lesz a Messzi István sportcsarnokban az ellenfelük.

Forray Gábor vezetőedző értékelése: Gratulálok az Albának, megérdemelten nyertek. Az első félidőben eladott tíz labda megpecsételte a sorsunkat. Emellé párosult az Albánál egy kiváló dobóforma. Nem volt bennünk annyi erő, hogy innen fordítani tudjunk. Nehéz sorozatban vagyunk, és most talán jól is jön nekünk a válogatott szünet. Az első négy fordulóban mutatott játékra tudunk építkezni. Dolgozni kell keményen, készülni a november 18-i folytatásra.

Arconic-Alba Fehérvár - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 101-73 (29-17, 27-19, 26-17, 19-20)