U20: 30 pontos siker a ZTE ellen

Már az első félidőben tetemes előnyre tett szert, majd kereken 30 ponttal győzte le a ZTE U20-as keretét Hegedűs Gergely legénysége.

6-2-vel nyitottak a kecskeméti alakulat, majd magukra találtak a vendégek, és feljöttek egy pontra, 8-7. Sebességet váltottak Hegedűs Gergely tanítványai, és a negyed végére 23-14-re megléptek. A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, 28-16-nál időt kért a ZTE stábja. Ez sem zökkentette ki a hírös városiakat, a szünetre magabiztos vezetéssel mehettek, 49-31.

Őrizte tíz pont feletti vezetését a Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét együttese, ám 55-40-nél Hegedűs Gergely magához rendelte tanítványait taktikai értekezletre. Az intelmeket betartották, és 63-40-re léptek meg a ZTE-től. Az etap végére bejött 20 pont alá a vendég gárda, 66-47. Állva hagyta a záró felvonás legelején ellenfelét a Kecskemét, 73-47-nél időt voltak kénytelenek kérni a zalaegerszegiek. A végére még tovább nyílt az olló, magabiztosan nyertek a kecskeméti fiatalok, 89-59.

Hegedűs Gergely értékelése: Sikerült fizikálisan és taktikailag is ellenfelünk fölé tudtunk nőni a mai napon, ez hozta meg a magabiztos győzelmet számunkra. Elégedett voltam a látottakkal, gratulálok a csapatnak a sikerhez, megdolgoztak érte.

U20: Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét - Zalakerámia ZTE KK 89-59 (23-14, 26-17, 17-16,