U20: A Körmend örülhetett a végén

Az első negyed közepére kilenc ponttal lépett meg a Körmend, majd időkérést követően 8-13-ra zárkózott a KTE-NJE gárdája. A differenciát sikerült tovább csökkenteni jó védekezéssel az etap végére, 12-15. A folytatás kapkodó játékot hozott, ám a hírös városiak emellett is eredményesek tudtak lenni, és fordítottak, 16-15. Pontosabban fejezte be támadásait a vasi alakulat, és 16-24-re módosították az állást. Taktikai értekezletet tartott a Kecskemét, és ez a teljesítményükön is meglátszott, 19-24-nél már a vendégek kértek időt. Egy 0-10-es futással tértek vissza a parkettre a körmendiek, 19-34. A félidő 21-34-gyel ért végül véget.

A harmadik felvonás vendég kosarakkal indult, 21-40-nél időt kellett kérnie a KTE-nek. Egy triplával és két kettessel zárkóztak a kecskeméti fiatalok, 28-40-nél már a vasiak tartottak igényt megbeszélésre. Közelebb már nem tudott kerülni a házigazda, 34-47-tel jöhetett az utolsó tíz perc. Három tripla is beesett a Körmendnek, 39-57-es eredménynél szakította meg a játékot a KTE szakmai stábja egy időkéréssel. Két gyors kettes adott reményt a hírös városiaknak, majd további szép megoldásokkal zárkóztak, 48-61. Az akarat és küzdés megvolt a maradék percekben is, de tízen belülre nem sikerült bejönni. A végeredmény: 53-68.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Hasznos mérkőzés volt a majdnem teljes U18-as csapatunknak. A dobóformánk az első félidőben katasztrófális volt, de ezzel együtt is meccsben tudtunk maradni. Kemény, küzdelmes meccs volt, amelyből tudtunk profitálni.

U20: KTE-Neumann János Egyetem - Egis Körmend 53-68 (12-15, 9-19, 13-13, 19-21)