U20: Fél lábbal a döntőben

13 pontos előnnyel utazhat a visszavágóra a KTE-Neumann János Egyetem U20-as csapata a Bonyhádhoz csütörtökön, hogy kivívják a debreceni döntőn való szereplés jogát.

Remekül kezdett a KTE-NJE U20-as csapata az országos döntőért folyó csata első meccsén, hiszen 10-2-es futást produkáltak. Időt kértek a vendégek, és elkezdték a zárkózást. A negyed végül egypontos kecskeméti vezetéssel zárult, 23-22. A folytatásban is a hírös városiak domináltak kihasználva testi fölényüket, így a szünetben tíz pont fölött volt előnyük, 50-39. A fordulást követően már majdnem 20 egység is volt a csapatok között, ám a Bonyhád szívósan küzdött, és némileg tudott is  faragni hátrányából, 72-62. A záró felvonás is kiegyenlített csatát hozott, a KTE-NJE U20 végül 13 ponttal nyert, 95-82.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Egy nagyon küzdelmes mérkőzésen sikerült nyernünk. A Bonyhád agresszívan és jól játszott. Alig várjuk a visszavágót, ahol szeretnénk biztosítani bejutásunkat a nyolcas döntőbe.

KTE-NJE U20 - AKSE Bonyhád 95-82 (23-22, 27-17, 22-23, 23-20)