U20: Harcos játékkal győztük le a Falcot

A mindösszesen kilenc játékossal kiálló U20-as csapatunk az első negyedben eleinte nem találta a ritmust, majd aztán fokozatosan átvették az irányítást, 17-10-nél pedig már időt kértek a szombathelyiek. Ez sem zökkentette ki a kecskemétieket, és 20-12-re húzták be az első tíz percet. Sebességet váltottak a vendégek, és egalizáltak, 20-20. Kiegyenlített küzdelem folyt ezután, a félidőhöz közeledve pontosabban játszottak a KTE fiataljai, így 36-29-cel mehettek pihenőre.

Fordulást követően tíz pontra növelte előnyét a KTE, 41-31. Vezetésüket végig őrizték a kecskeméti fiatalok, a negyed végén viszont közelebb tudott férkőzni a Falco, 52-47. Ledolgozta a hátrányát a szombathelyi alakulat, 56-57-nél időt kellett kérni öt perccel a vége előtt a hazai kispadnak. Jót tettek az intelmek, és 61-57-re változott az eredmény pillanatokon belül. A végjátékra is maradtak izgalmak, a KTE győzelme azonban nem forgott veszélyben. A végeredmény: 69-63.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Úgy érzem előrébb léptünk mind csapatszinten, mind egyénileg. Maximálisan végrehajtották a srácok a rájuk bízott feladatokat, elsősorban védekezésben nyújtottak kimagaslót. Gratulálok a fiúknak, mert tegnap még Győrben NBIB-s meccsen játszottak, most pedig egy kemény, brusztolós meccsen arattak szép győzelmet.

KTE-Duna Aszfalt - Falco KC Szombathely 69-63 (20-12, 16-17, 16-18, 17-16)