U20: Könnyed, magabiztos siker a ZTE ellen

5-0-al kezdtek a kecskemétiek, majd két hármassal fordított a ZTE. Hol az egyik, hol a másik gárda ragadta magához a vezetést, és mikor már úgy tűnt, hogy a vendégek tudnak némi előnyt kicsikarni, akkor váltottak a hírös városiak, így 24-24-gyel ért véget az első tíz perc. A folytatás is kiélezett küzdelmet hozott, az etap derekán viszont 38-31-re meglépett a Kecskemét. 45-33-nál időt kértek a zalaiak, ám eztán is a hazai csapat dominált, 50-35-tel jöhetett a szünet.

Két perc sem telt el, és már 20 fölé nőtt a differencia, 58-37. 63-41-es állásnál újfent taktikai értekezletet tartott a ZTE, ám az agresszív és hatékony kecskeméti játékra nem volt ellenszerük, 80-51-gyel jöhetett a záró felvonás. A negyedik etapban sem történt gyökeres változás. Megérdemelt, magabiztos sikert aratott a KTE-Neumann János Egyetem U20-as csapata. A végeredmény: 93-68.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Két U18-as korosztályú gárda csapott ma össze pár U20-assal kiegészülve. Örömteli, hogy meggyőző és szép játékkal tudtunk nyerni, köszönhetően a jó védekezésünknek.

KTE-Neumann János Egyetem - Zalakerámia ZTE KK 93-68 (24-24, 26-11, 30-16, 13-17)