U20: Magabiztos siker az első bajnokin

Határozottan, lendületesen kezdtek a kecskeméti U20-asok, és megérdemelten szereztek tízpontos vezetést az első negyedben, 23-13. A folytatásban a nyírségiek 5-0-s rohanással zárkóztak. A KTE védekezése feljavult, és formás támadásokkal újra tíz egység fölé hízlalták fórjukat (32-21). A hajrában a vendégek viszont tudtak kozmetikázni, 40-34-gyel jöhetett a szünet.

Fordulás után állva hagyta ellenfelét a Hegedűs-alakulat, és 56-36-ra megléptek. A magabiztos vezetést megőrizték, 61-40 állt a táblán a harmadik etap végén. A záró felvonásban is a KTE fiataljainak akarata érvényesült, és megérdemelt sikert arattak. A végeredmény: 82-49.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Az első félidővel kevésbé voltam elégedett. A folytatásban viszont már koncentráltunk a védekezésre. Külön öröm, hogy az U18-asok is szépen szálltak be. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.

U20: KTE-Duna Aszfalt - Hübner Nyíregyháza BS 82-49 (23-13, 17-21, 21-6, 21-9)