U20: Magunknak tettük nehézzé a negyeddöntőt

Végig kiélezett volt a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság negyeddöntője, végül az alapszakasz-győztes Falco örülhetett.

Feszült volt mindkét csapat, és ez a játékon is tükröződött, hiszen kezdés kevés pontot szereztek az első negyedben, 14-10. A folytatásban 23-23-nál érte be a KTE-NJE U20 a Szombathelyt, majd 28-30-nál pedig megvolt a vezetés is. A félidőt egy kecskeméti tripla zárta, így előnnyel mehettek szünetre a hírös városiak, 35-36. A harmadik felvonásban 5-0-s rohanás után időt kért a kecskeméti stáb. Ez megtette hatását, és sikerült 45-45-nél újra nyílttá tenni a negyeddöntőt.  Ezt követően újra a Szombathely vette át a kezdeményezést, és ötpontos előnyt csikartak ki a záró negyed előtt, 55-50. Nem sok kellett a KTE fiataljainak, hogy eltűntessék a különbséget, majd hol az egyik, hol a másik együttes tudott vezetni egy-két ponttal. A végjátékot a Falco bírta jobban idegekkel, és 67-61-re győzni tudott. A KTE-NJE U20 pénteken az 5-8. helyekért folytathatja a küzdelmeket a PVSK ellen 12:30-tól.

Ivkovic Stojan szakmai igazgató értékelése: Gratulálok a Falconak, pláne a kollégámnak, mert az egész évi munkájuk miatt megérdemelten vannak ott a négy között. Egy nagyon jó meccset játszottunk, a saját hibáink miatt maradtunk alul. A mérkőzésen látszott, hogy vannak tehetségei a magyar kosárlabdának, akikre lehet építkezni a jövőben.

Falco-Vulcano Enrgia KC Szombathely - KTE-Neumann János Egyetem 67 -61 (14-10, 21-26, 20-14, 12-11)