U20: Meggyőző, fontos siker a Kaposvár ellen

Nagyon szép győzelmet arattak az U20-asok, így egy lépéssel közelebb kerültek az országos döntőhöz.

Lendületesen kezdett a kecskeméti U20-as csapat, és 9-2-re megléptek három perc leforgása alatt. Az első negyed derekán már kaposvári időkérés jött, miután tíz egység fölé nőtt a differencia a csapatok között, 16-4. Nagy rohanással zárkózott a Kaposvár, két pontra olvadt a hazai előny, 16-14. Ritmust váltott a KTE-NJE, és ennek köszönhetően az etap végére ismét meg tudtak lépni, 24-17. Felváltva estek a kosarak a folytatásban, őrizte biztos előnyét a hírös városi gárda, 29-22. A 15. minutumban újra taktikai értekezletet tartottak, ekkor 34-27 állt a táblán. A játékmegszakítás után sem változott a szituáció, továbbra is a Kecskemét volt pontosabb, így a szünetre megérdemelten mehettek nyolcpontos fórral, 52-44.

A harmadik felvonást is a KTE-NJE kezdte jobban, 59-46-nál a Kaposvár stábja kénytelen volt időt kérni ismételten. Igyekeztek a somogyiak zárkózni, ám a hírös városi dobások rendre ültek, így maradt a tíz egység feletti különbség, 69-58. Egy 7-0-s rohanás következett (76-58), ám itt nem álltak meg Hegedűs Gergely tanítványai, húsz pont fölé hizlalták előnyüket a negyed végére, 83-63. A záró etap elején kiegyenlített csata folyt a parketten, állandósult a 20 egység körüli differencia, 90-70. A KTE-NJE nem vett vissza a tempóból, és 100 pont fölé jutva húzták be az értékes győzelmet. A végeredmény: 104-85.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Majdnem a teljes mérkőzés alatt kiváló koncentrációt, fegyelmezett játékot mutattunk, ennek köszönhető a győzelem. Gratulálok a csapatnak.

U20: KTE-NJE - Kometa Kaposvári KK 104-85 (24-17, 28-27, 31-19, 21-22)