U20: Minden negyedet megnyerve győztük le a Szegedet

Már az első negyedben jelentős előnyre tett szert a KTE-Duna Aszfalt U20-as csapata, 27-10-re léptek meg fegyelmezett játékunknak köszönhetően. A folytatásban is uralta a mérkőzést a hazai gárda, 34-15-nél a szegediek időt kértek, hogy rendezzék soraikat. Csökkenteni nem tudták hátrányukat, a félidőre 40-21-gyel mehettek a csapatok.Fordulást követően pár perc kellett, hogy még tovább nyíljon az olló az együttesek között, 47-22 állt a táblán a 23. minutumban. Az etap további részében mindkét oldalon láthattunk szép megoldásokat, a záró negyedet 24 pontos fórral várhatta a Kecskemét, 64-40. Lendületben maradt a KTE U20, és 33. percben már harminc egység volt a differencia, 70-40. A hajrában a hazai akarat érvényesült, a végeredmény: 84-51.

Hegedűs Gergely értékelése: Örülök, hogy végig koncentráltan tudtunk játszani az egész mérkőzésen. A mai győzelem kiváló ráhangolódás volt a vasárnapi, NBIB-s meccsre a fiataloknak. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez!

KTE-Duna Aszfalt - Naturtex-SZTE-Szedeák 84-51 (27-10, 13-11, 24-19, 20-11)