U20: Sima győzelem a Körmend ellen

Közvetlen riválisok csaptak össze pénteken délután a Messzi István Sportcsarnokban. A KTE-NJE irányította végig a meccset, és megérdemelten nyert.

Idegesen kezdtek a csapatok, majd aztán a hírös városiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, 7-2. A kecskeméti lendület gyorsan tíz pont fölé növelte a differenciát, 15-4. Időkérés után zárkózott a vasi gárda, és bár három egységre feljöttek, Tóth Balázs egy félpályán túlról elengedett kosárral sokkolta őket a negyed végét jelző dudaszó előtt, 24-18. Nehezen akartak megszületni az első hazai pontok a folytatásban, ám a Körmend sem tudott ezzel igazán élni. Három és fél perc elteltével 24-20 állt a táblán. Megtört aztán a jég, és pillanatok alatt 30-20-ra változott az eredmény. Ezt követően is a KTE-NJE akarata érvényesült, a szünetre 39-25-tel mehettek a csapatok.

A félidőt követően kiegyenlített volt a játék, őrizte tíz egység feletti előnyét a Kecskemét, 45-32. Elkapta a fonalat a KTE-NJE, és pontos triplákkal léptek el ellenfelüktől, 53-36. A vendégek időkérése sem zökkentette ki a hírös városi fiatalokat, 59-38. A harmadik etap 64-46-tal zárult. A záró felvonásban is szép akciókat vezettek a házigazdák, és húsz fölé is nőtt a differencia, 72-51. Az etap további részében is a Kecskemét akarata érvényesült, így megérdemelt, magabiztos sikert arattak. A végeredmény: 85-63.

Hegedűs Gergely edzői értékelése: Nagyszerű dobóformát fogtunk ma ki, és a védekezésünk is érett, agresszív volt, ezeknek köszönhetjük a győzelmet. A Körmend egy erős csapat, úgyhogy nagyon örülök a mai győzelemnek.

U20: KTE-NJE - Egis Körmend 85-63 (24-18, 15-7, 25-21,21-17)