U23: Az ifjonti lendület kerekedett felül

A főként U18-as játékosokból álló kecskeméti csapat nagyot küzdve győzött a Nyíregyháza ellen az NBIB zöld-csoportjának 11-12. helyért folyó párharcában.

Parádésan kezdtek Dusan Markovic tanítványai, állva hagyták ellenfelüket, és 29-7-re nyerték az első negyedet. A folytatásban már mutatott életjeleket a Nyíregyháza, és fokozatosan faragták le hátrányukat, így a félidőre 39-31-re zárkóztak. A szünet után a fizikálisabb vendégek akarata érvényesült, és át is vették a vezetést a harmadik etap végére, 53-55. A kecskeméti fiatalok viszont megrázták magukat a záró felvonásra, és nagyot harcolva megnyerték a párharc első felvonását 68-66-ra.

Dusan Markovic edzői értékelése: Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez. Egy rosszabb periódus után is volt erőnk visszajönni, és fordítani. Várjuk a visszavágót, ahol szintén szeretnénk sikerrel járni.

KTE-Duna Aszfalt U23 - NYÍKSE 68 -66 (29-7, 10-24, 14-24, 15-11)
NBIB zöld-csoport 11-12. helyért, 1. meccs
2023.05.02., 19:00 Mercedes Sport Akadémia

Kecskeméti pontszerzők: Kégel 14/12, Dobos 8, Dávid 8/6, Ladovszky 8/6, Tóth P. 7, Kőházi 7/3, Szemerédi 6, Gera 5, Mészáros 2, Rácz 2, Kovács G. 1.

A párharc az egyik fél második győzelméig tart. Az állás 1-0 a KTE-Duna Aszfalt U23 javára.

Szerző: Komáromy András, 23-05-02 21:32